Mistrzostwa Polski FTS 2020

Myślę, że mogę szczerze napisać, że 2020 rok zaskoczył nas wszystkich. Nikt nie powiedział, że będzie lekko 😉 Mistrzostwa Polski FTS w stylu tańców latynoamerykańskich miały odbyć się 14 marca. Z wiadomych przyczyn zostały one odwołane. Okres przygotowań, intensywnych treningów, budowania formy – w jeden dzień stracił sens. Pamiętam jak dziś, moment, w którym dowiedziałam się, że mistrzostw w marcu nie będzie. W drodze do swojego samochodu, przeglądałam Facebooka, starając się być na bieżąco z informacjami odnośnie zawodów. Pojawił się komunikat. Mistrzostwa odwołane. Wryło mnie. Dosłownie. Stałam przez jakieś pięć minut na środku chodnika, wpatrując się w ekran telefonu, nie zwracając uwagi na mijających mnie ludzi.  

Jednak nie można dać się negatywnym emocjom, prawda? Skupieni na dalszym rozwoju, wraz z moim partnerem zaczęliśmy dalej pracować nad sobą, czekając na decyzję różnych instytucji. Nowa data mistrzostw została wyznaczona w październiku – 7.11. Po tym komunikacie mogliśmy już bardziej zaplanować przygotowania do tych szczególnych zawodów (o przygotowaniach do MP pisałam tutaj). 

Zbliżając się do terminu mistrzostw, sytuacja z marca jakby zaczęła się powtarzać. Wprowadzono nowe restrykcje, zaczęto z powrotem zamykać granice, wszystkie imprezy masowe zostały odwołane/przełożone. Imprezy sportowe były pod znakiem zapytania. Ciągła niewiadoma: czy mistrzostwa się odbędą, w jakiej będą formie – z udziałem publiczności czy bez niej, czy uda się wystartować (czy zdrowie pozwoli). Wiedząc, o co walczymy, robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby wystąpić w zawodach. W obawie przed chorobą i kwarantanną zminimalizowaliśmy liczbę osób, z którymi mieliśmy kontakt do minimum. Dbaliśmy o zdrowie, intensywnie trenując, i z utęsknieniem czekaliśmy turnieju.

Na szczęście, 7 listopada udało nam się wziąć udział w odbywających się w Koninie mistrzostwach. To był niezwykły turniej. Niezwykły z różnych względów. Dlaczego? Ponieważ nic nie działo się “tak jak zwykle”! Z powodu wprowadzonych obostrzeń sanitarnych rejestracja na turniej odbywała się zdalnie, zwiększono liczbę szatni oraz wprowadzono limit osób korzystających z tych pomieszczeń, nie było próby parkietu, wszyscy mieli obowiązek noszenia maseczek (jedynie uczestnicy w czasie trwania swojej rundy mogli je zdjąć), zwiększono liczbę przerw technicznych a dbałość o bezpieczeństwo i dezynfekcję była na bardzo wysokim poziomie.

Kolejnym obostrzeniem, który z początku wydawał nam się straszny, był brak wstępu dla publiczności. I tu posłużę się językiem potocznym: no bo jak to tak? Mistrzostwa taneczne bez publiki? Bez wypchanych po brzegi trybun? Bez tej atmosfery kibicowania, oklasków, braw, czy okrzyków motywujących? Ciężko było to sobie wyobrazić. Jednak nic bardziej mylnego! Obecność trenerów była pokrzepiająca a dzięki transmisji na żywo mieliśmy ogromne wsparcie kibiców oglądających nas przed ekranami komputerów. Naprawdę, czuliśmy Waszą obecność, trzymane przez Was kciuki i ogrom pozytywnej energii, jaką nam wysyłaliście! Jeszcze raz Wam dziękujemy! ❤️

Z tego miejsca chciałabym wyrazić ogromny podziw dla organizatorów: Michała Kowalskiego oraz Joanny Jasko-Kowalskiej. Nie dość, że podjęli się realizacji wydarzenia w tak niepewnych, ciągle zmieniających się czasach, to stworzyli warunki, o jakich wszyscy tancerze marzą! Po pierwsze, sala była przepięknie udekorowana, uświetniając wagę tego dnia. Po drugie, zadbano o muzykę na żywo, która jest ewenementem, czymś niezwykłym, jednak niestety rzadkim na turniejach. Smutne, tym bardziej, że to właśnie ona dodaje powera tancerzom, czuć ją każdym milimetrem ciała, przyprawia o ciary, a w połączeniu z tańcem, daje nieziemskie zjawisko. Ponadto organizatorzy zagwarantowali cudowne nagrody i tu należą się brawa również dla wszystkich sponsorów. To przemiłe, że każdy uczestnik dostał upominki, a finaliści i medaliści otrzymali dodatkowo wartościowe nagrody główne. Dziękujemy Wam bardzo! 

Sukienki: Kravcovnia
Zdjęcia: StudioPM Photography

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: