Blog

Sukces

„Sukces to nie przypadek. To ciężka praca, wytrwałość, nauka, analiza, poświęcenie, a przede wszystkim miłość do tego, co robisz.”  ~ Pele W obecnych czasach wszyscy chcą wygrywać, odnosić sukcesy, jednak prawie nikt nie wie, jak tego dokonać. Większość osób trenuje bez większego celu – przychodzi na salę, z kimś pogada, coś potrenuje, sprawdzi w przerwieCzytaj dalej „Sukces”

Mistrzostwa Polski FTS 2020

Myślę, że mogę szczerze napisać, że 2020 rok zaskoczył nas wszystkich. Nikt nie powiedział, że będzie lekko 😉 Mistrzostwa Polski FTS w stylu tańców latynoamerykańskich miały odbyć się 14 marca. Z wiadomych przyczyn zostały one odwołane. Okres przygotowań, intensywnych treningów, budowania formy – w jeden dzień stracił sens. Pamiętam jak dziś, moment, w którym dowiedziałamCzytaj dalej „Mistrzostwa Polski FTS 2020”

Jak wyglądają nasze przygotowania do Mistrzostw Polski?

Mistrzostwa Polski to specyficzny i niezwykle ważny turniej dla każdego tancerza. Dlaczego? Jest to praktycznie jedyna w roku możliwość rywalizacji ze wszystkimi tancerzami z danej federacji oraz, oczywiście, jedyna szansa, by zawalczyć o tytuł. Ten szczególny turniej to prawdziwe święto taneczne – nie dość, że skupia w jednym miejscu i czasie najlepszych polskich tancerzy, toCzytaj dalej „Jak wyglądają nasze przygotowania do Mistrzostw Polski?”

Q&A #1

Wakacje to czas pełen obozów tanecznych i szkoleń. Przez to ostatnio niekoniecznie mi było po drodze do pisania regularnych postów 😜 Ale już się poprawiam 😉 Pewnego dnia na naszym klubowym obozie daliśmy uczestnikom możliwość zadania nurtujących pytań do trenerów. Oczywiście pytania były anonimowe, ale był jeden warunek – miały dotyczyć tańca/życia tancerza/życia trenera. PoCzytaj dalej „Q&A #1”

9 rzeczy, które znajdziesz w mojej torbie treningowej

Jestem pewna, że wielokrotnie słyszałaś/słyszałeś powiedzenie, że w damskiej torebce jest wszystko. Coś w tym jest! A jak jest w przypadku torby treningowej tancerki? 🤔 Oczywiście, zawsze znajdzie się tu strój na trening, buty taneczne (treningowe + na obcasie) i woda. Co oprócz tego? 9 rzeczy, które znajdziesz w mojej torbie treningowej 1. Pasek WCzytaj dalej „9 rzeczy, które znajdziesz w mojej torbie treningowej”

Kilka powodów, dlaczego warto jechać na obóz taneczny

Wakacje to okres odpoczynku, podróży a także obozów tanecznych. Takie campy mogą być wyjazdowe lub organizowane na miejscu. Zazwyczaj trwają od kilku do kilkunastu dni i – zależnie od klubu organizującego – może to być właśnie jeden dłuższy wyjazd, bądź kilka mniejszych.   Czy warto jechać na taki obóz? Przecież “tam się tylko tańczy!”, jakCzytaj dalej „Kilka powodów, dlaczego warto jechać na obóz taneczny”

Trener na odległość

Wyobraź sobie, że Twój trener mieszka około 300km stąd – trenujesz zazwyczaj sam na sali, nikt na Ciebie nie patrzy, nie poprawia, nie mówi Ci co masz robić. Lekcje indywidualne zazwyczaj pojawiają się raz na jakiś czas, kiedy wsiadasz w samochód i jedziesz 4h w jedną stronę po nowe informacje, bądź gdy trener przyjedzie doCzytaj dalej „Trener na odległość”

Stroje treningowe

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś/zastanawiałeś się jak ważne jest to, co nosisz na sobie w trakcie zajęć tanecznych? Jak dobrać strój na trening? Jaka jest różnica między ubraniami kupionymi w galerii handlowej a strojami uszytymi w profesjonalnym sklepie tanecznym? Przyjrzyjmy się temu! Dobry wygląd na treningu naprawdę ma ogromne znaczenie. Założenie stroju, który jest wygodny, podoba Ci sięCzytaj dalej „Stroje treningowe”

Inspiracje

Taniec towarzyski, a w szczególności styl tańców latynoamerykańskich łączy w sobie cały wachlarz wpływów innych kultur, rozmaitych rodzajów tańca. Poszczególne tańce latynoamerykańskie wywodzą się z różnych państw: samba z Brazylii, cha cha cha i rumba z Kuby, paso doble z Hiszpanii i jive pochodzący z Ameryki. Dzięki odmiennej historii każdego tańca, w choreografiach można zobaczyćCzytaj dalej „Inspiracje”

Relacje w parze

Para taneczna – jak to wygląda od środka? Czy partner taneczny to również partner życiowy? Czy skrajna odmienność charakterów pomaga czy szkodzi? Co zrobić, żeby się nie kłócić? Poniżej odpowiedzi na te nurtujące pytania. Czy każda para taneczna jest również parą prywatnie?  Nie! Taniec towarzyski z samego założenia jest sportem, który uprawia się z drugąCzytaj dalej „Relacje w parze”

Dieta tancerza

Nie od dziś wiadomo, że jedzenie ma ogromny wpływ na nasze życie. Zdrowe odżywianie powinno być częścią życia każdego człowieka – a już w szczególności sportowca! Dobrze zbilansowana dieta pozytywnie oddziałuje na nasz wygląd (co w przypadku bycia tancerką/tancerzem ma ogromne znaczenie), przyczynia się do polepszenia samopoczucia oraz zwiększa ilość posiadanej energii – potrzebnej doCzytaj dalej „Dieta tancerza”

Paradoksy tańca towarzyskiego

Taniec towarzyski jest pełen paradoksów. Przez to, że jest sportem niemierzalnym, o czym było również w poprzednim poście, ciężko jest go jednoznacznie zdefiniować. Na pewno niejednokrotnie zdarzało Ci się znaleźć w paradoksalnej sytuacji bądź usłyszeć coś wykluczającego się. O tym dzisiaj 😉 Poniżej kilka przykładów sprzeczności, które udało mi się przywołać z pamięci.  Ludzie zauważająCzytaj dalej „Paradoksy tańca towarzyskiego”

Wszystko zależy od Twojego podejścia

Wiadomo nie od dziś, że stopień zaangażowania w to co robisz, przekłada się na wyniki Twojej pracy. Nieważne czy jesteś przedsiębiorcą, projektantem, księgową, wykładowcą, czy jeszcze uczysz się w szkole. Twoje powodzenie zależy tylko i wyłącznie od Ciebie! To samo przekłada się na taniec 😉. Spróbujmy to więc przeanalizować. Zastanów się w takim razie chwilę…Czytaj dalej „Wszystko zależy od Twojego podejścia”

Jak wygląda projektowanie sukienki tanecznej?

Ostatnio na moim instastory padło pytanie, jak dobieram krój, kolor i rodzaj materiału do moich sukienek tanecznych jak i strojów moich podopiecznych. Megaciekawy temat! Chętnie Wam o tym opowiem 😉  W przypadku moich sukienek tanecznych ufam w 100% pani Ewie Skoczeń-Citko, z którą współpracuję od pięciu lat. Zawsze jednak przed rozpoczęciem tworzenia sporo rozmawiamy o tym,Czytaj dalej „Jak wygląda projektowanie sukienki tanecznej?”

4 niezawodne sposoby na dobrą organizację dnia

W obecnej sytuacji, kiedy każdy Twój dzień został wywrócony do góry nogami, nie masz określonego planu dnia, a co i o której robisz – ustalasz sam – ciężko jest znaleźć w sobie motywację, aby być tak samo efektywnym, jak sprzed okresu kwarantanny. Co zrobić, żeby lepiej wykorzystać ten czas?  1. Przygotuj plan dnia  Weź doCzytaj dalej „4 niezawodne sposoby na dobrą organizację dnia”

Kontuzja jak kwarantanna?

Nie możesz pójść na salę potrenować, masz przymusową przerwę w treningach i turniejach. Brzmi jak kwarantanna? Możliwe. Jednak może być gorzej, uwierz mi. Oprócz tego, przez ból nie jesteś w stanie normalnie chodzić, ciężko jest Ci siedzieć, każda czynność wykonywana codziennie staje się udręką. Odgórnie każą Ci odpoczywać – a Ty czujesz, że nie tegoCzytaj dalej „Kontuzja jak kwarantanna?”

Co jeść w dniu turnieju?

Turniej tańca towarzyskiego – co jeść, aby dobrze wypaść? Jakie produkty zapewnią odpowiednią dawkę energii, będą wartościowe a zarazem nie będą zalegać na żołądku – tworząc niepożądane uczucie ciężkości? Poniżej przedstawię Wam, co w moim przypadku się sprawdza i pomaga mi w przetrwaniu całego dnia zmagań. Śniadanie  Poranne danie stanowi dla mnie najważniejszy posiłek dnia.Czytaj dalej „Co jeść w dniu turnieju?”

Sukienki taneczne

Tak jak każda panna młoda chce mieć piękną suknię ślubną, tak każda tancerka marzy o sukience, w której będzie wyglądać jak milion dolarów. Najlepiej byłoby, aby dodatkowo kieca podkreślała wszystkie atuty tancerki, była niepowtarzalna, oryginalna, seksowna, wyróżniająca się spośród innych na parkiecie.   Czy da się coś takiego osiągnąć? Odkąd poznałam panią Ewę Skoczeń-Citko i oddałamCzytaj dalej „Sukienki taneczne”

Mój makijaż turniejowy – TUTORIAL #1

Wizerunek taneczny jest tak samo, ważny jak sam taniec, dlatego warto się temu przyjrzeć! Jeśli interesuje Cię, jak wygląda makijaż turniejowy tancerki towarzyskiej i chcesz zobaczyć, jak go wykonać – dobrze trafiłaś! Uczymy się przez całe życie – więc myślę, że każda z Was znajdzie coś dla siebie! Jeżeli jesteś topową tancerką i swój makijażCzytaj dalej „Mój makijaż turniejowy – TUTORIAL #1”

Wczytywanie…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.


Obserwuj mój blog

Chcesz otrzymywać na bieżąco wiadomość o nowych postach?

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: